🌐🍪🏛 Dzisiaj świętujemy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków oraz Międzynarodowy Dzień Turystyki Kulinarnej!
#worldfoodtravelday

 

🍪 Piernikami zajmuje sie zawodowo i z pasji już 15 lat. W 2005 roku, w ramach praktyki pedagogicznej, poprowadziłam pierwsze zajęcia o historii pierników. Było to w ówczesnym Dziale Naukowo-Oświatowym –
Muzeum Okręgowe w Toruniu, w którym spotkałam nie tylko profesjonalistów w zakresie edukacji i obsługi ruchu turystycznego, lecz także fantastycznych, pełnych pasji ludzi. Od tamtej pory zabytki, turystyka i pierniki towarzyszą mi nieustannie.

💗 Dzięki hobby i zainteresowaniom badawczym związanym z piernikarstwem często podróżuję, próbuję różnych smaków, uczę się sposobów ich przygotowania, zwiedzam wystawy, badam zabytki, piszę, opowiadam.
Przede wszystkim poznaję wspaniałe osoby z którymi dzielę swoją pasję

🍪Towarzyszą mi w podróży toruńskie pierniki – najczęściej katarzynki, ktorych smak i kształt jest mi bliski. To swoista wymiana, poznając smaki pierników z różnych ośrodków, dzielę się tym, co znam i lubię, co jest zwiazane z regionem z którego pochodzę.

😷 Od tygodni poruszanie się jest ograniczone. Biblioteki, archiwa, muzea są zamknięte. Niemniej jest to także okazja by uporządkować materiał z ostatnich podróży i podzielić się wspomnieniami oraz by przygotować własny piernikowy smakołyk!
Stąd pomysł na KOLAŻ przedstawiający różne wydarzenia z ostatnich miesięcy, w których brałam udział, a które są związane z piernikami.

🎉😋 Świętujmy zatem ze smakiem międzynarodowe dni: turystyki kulinarnej oraz ochrony zabytków, łącząc dziedzictwo materialne i niematerialne. Zdobywajmy wiedzę. Opowiadajmy o naszych ulubionych smakach, kulinarnych przeżyciach i odkryciach. Przygotujmy nasze ulubione dania. Dzielmy się, chociażby wirtualnie

PSTK- Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej
Muzeum Toruńskiego Piernika
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Muzeum Regionalne w Jaworze The Regional Museum in Jawor
Słodka Chatka
Duże Rajskie Ciacho
Kuchnia staropolska
Szlak Kulinarny Smaki Dolnego Śląska
Słodka Misja
Historia poszukaj
Taste Poland

Obraz może zawierać: 4 osoby