Zapraszamy do Jawora na coroczne świętowanie w Piernikowie i bicie rekordu na najdłuższy piernik w Polsce!

🍪 W najbliższy weekend stolicą piernika w Polsce stanie się Jawor!

🎉W dniach 23-25 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia JAWOR | Święto Chleba i Piernika 2019

👨‍👩‍👧‍👦Zapraszam serdecznie 23 sierpnia, o godzinie 17.00 do Muzeum Regionalnego w Jaworze, gdzie razem z Aleksandrą Kleśtą-Nawrocką z Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Arkadiuszem Mułą – dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jaworze, przybliżymy uczestnikom „Tajemnice warsztatu piernikarza” i odkryjemy piernikowe smaki.

💊W ramach wystąpienia „Co ma piernik do apteki? O tradycjach piernikarskich, dawnych formach i sztuce leczenia” przybliżę wiadomości na temat wyrobów piernikarskich jako lekarstwa obecnego w dawnych apteczkach. Nie zabraknie informacji o kształtach pierników, których materialnym śladem są przechowywane w muzeach formy. W Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przybliżamy wiedzę o historii medycyny i farmacji w rach pracy nad nową ekspozycją w dawnej aptece „Pod Łabędziem” .

😋Święto Chleba i Piernika w Jaworze w tym roku ma bardzo ciekawy program. Jego stałym puntem jest miasteczko Piernikowo, w którym spotkacie piernikarzy i piernikologów nie tylko z Polski , ale i z innych miejsc w Europie.