🎉5️⃣ lat Muzeum Toruńskiego Piernika oddziału Muzeum Okręgowe w Toruniu.
💗 Ze wzruszeniem i wdzięcznością wspominam czas kiedy w małym gabinecie na szczycie ryzalitu Ratusza Staromiejskiego razem z Basią Kukowicz-Wirowską rysowałyśmy pierwsze plany Muzeum Toruńskiego Piernika i tworzyłyśmy scenariusz wystawy stałej. Potem powstał Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa i pojawiły się pierwsze nabytki w kolekcji.
💗 5 lat temu podczas otwarcia nowego muzeum zlokalizowanego w dawnej fabryce pierników Weese, po raz pierwszy oficjalnie oprowadzałyśmy Gości po nowej ekspozycji.
🥰 Nasze wysiłki zostały nagrodzone w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla 2015 za najlepszą ekspozycję w kraju w kategorii Wystawy Przyrodnicze i Techniczne oraz zaproszeniem do udziału jako polski reprezentant w konkursie EMYA 2017 w Zagrzebiu.
👏 Wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie i rozwój Muzeum serdecznie dziękuję za piękny czas. Zespołowi byłych i obecnych Pracowników Muzeum oraz Działu Historii Toruńskiego Piernikarstwa życzę dalszych sukcesów i wielu owocnych projektów.
💗Piękny wpis z tej okazji przygotowali pracownicy toruńskiego muzeum:
Dziękuję za pamięć!
🎉Świętujemy 5 lat od otwarcia największego muzeum poświęconemu dziejom piernikarstwa w Polsce i na świecie.