25 listopada 2021 roku odbyło się wydarzenie pt.: Świąteczny Festiwal Toruńskiej Katarzynki- online.

Ze względu na pandemię miało charakter wyłącznie online.

Program  Festiwalu był bardzo bogaty. Nie zabrakło wykładów, prelekcji, warsztatów, prezentacji  oraz spotkań z pasjonatami pierników. Jak wspominają organizatorzy:

” Zapraszamy do obejrzenia wystąpień i prezentacji, zrealizowanych w ramach Świątecznego Festiwalu Toruńskiego Piernika. W zebranych materiałach nie zabraknie ciekawych informacji historycznych, które ukazują piernik w perspektywie badawczej oraz tradycje kulinarne z nim związane. Zachęcamy do wysłuchania historyków, badaczy kultury i kulinariów, pracowników Muzeum Toruńskiego Piernika oraz innych entuzjastów tradycji piernikarskich.”

Z wielką radością przyjęłam zaproszenie do udziału w Świątecznym Festiwalu Toruńskiej Katarzynki, przygotowując wykład audiowizualny pt.: „Na piernikarskim szlaku. O tradycjach wypieku pierników w Europie”, który możecie zobaczyć poniżej. Na nagraniu zaprezentowałam najstarszą zachowaną w zbiorach muzealnych piernik toruński – katarzynkę.

Całość wydarzenia oraz poszczególne wykłady są dostępne na stronie Festiwalu oraz na kanale YouTube Fabryki Cukierniczej Kopernik SA. 

Dziękuję za miłą współpracę. 25 listopada rozpoczynamy w Toruniu wypiek świątecznych pierników!

Nagranie zostało zrealizowane na potrzeby Świątecznego Festiwalu Toruńskiej Katarzynki.

Partner główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Partnerzy: Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Toruńskiego Piernika

Sponsor wyłączny: Fabryka Cukiernicza „Kopernik”

Organizator: SOS MUSIC