informacja
Pierniki w Polsce. Spotkanie stypendialne w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

 

W sobotę 10 grudnia, o godzinie 12.00 zapraszamy na warsztaty pt. „Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła” do Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku

Pierniki powstawały i powstają w różnych miejscowościach oraz regionach w Polsce. Z tego przysmaku znany był również Gdańsk. Twórczyni ludowa Agnusek – Danuta Sroka tworzy snycerskie formy piernikarskie i wypieka pierniki, natomiast Agnieszka Ganowicz-Rolbiecka Z Sercem Robione ozdabia pierniki lukrem inspirując się haftem kaszubskim.

🍪 W trakcie spotkania będzie okazja do degustacji pierników, przygotowania aromatycznej mieszanki korzennej przyprawy i lukrowania pierników.

🍪 Spotkanie poprowadzi – Anna Kornelia Jędrzejewska, kustosz w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, blogerka, współautorka Muzeum Toruńskiego Piernika. Wydarzenie odbywa się w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

🍪 W ramach spotkania:
– prelekcja
– pokaz
– degustacja
– warsztaty zdobienia

🍪 Liczba miejsc ograniczona – 20 osób
🍪 Zapisy pod nr. 58 552 41 39 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
🍪 „Pierniki w Polsce. Śladami piernikarskiego rzemiosła” – zadanie realizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Twórczość ludowa”.

 

logotyp
MKiDN


Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.